Owl Carousel Example

Bir Yetimi Sen Giydir

YETİM GİYİM


Seni yetim bulup da barındırmadı mı? Duhâ Suresi 6. Ayet

Allah’ın ( c.c.) bizlere emaneti olan yetimler her dâim gündemimizde olmuştur. Nitekim emanet bizler için korunması gereken önemli bir husustur. Biz yetimliği de yetime sahip çıkmayı da Âlemlere Rahmet Peygamber Efendimiz’den (s.a.v.) öğrendik. Onun yetimlere karşı merhamet ve yetimlerin haklarının korunması hususundaki nasihatleri insanlığa rehber ve ölçü olmuştur.

Oysa günümüzde her hakkın çiğnendiği gibi yetim hakları da suiistimal edilmektedir.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve sivil toplum örgütlerinin yaptığı araştırmalar, dünya genelinde 200 milyondan fazla çocuğun savaşlar ya da doğal âfetler gibi sebeplerle âilelerini kaybettiğini, bu çocukların hayatlarını öksüz ve yetim olarak sürdürdüğünü gösteriyor.Çocukken her bayram olduğunda bayramlığımızı yanı başımıza koyup uyuduğumuz günler olurdu. Sevinçten ve heyecandan o geceyi uyumadan geçirirdik erkenden sabah olsun da kıyafetlerimizi giyip sevdiklerimizin karşısına çıkalım. O mutluluk halini düşünün ki yeni kıyafetler alındığında bayram olmasına gerek yok yeni kıyafetlerle karşılaşılan her an bayram olsun.


Afrika’da yaşayan yetim kardeşlerimiz çoğu zaman bir kıyafet giyilemeyecek halde olsa bile giymeye devam edip hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Beyazgül Derneği olarak sizler vesilesi ile onların yüzlerinde ki gülüş sebebi olmaya devam ediyoruz. Aldıkları yeni kıyafetler ile genci yaşlısının yüzlerindeki masum mutluluğu görmek bizim için en değerli şeydir.

Sizlerde bu değerli anlara şahit olmak için bir kardeşimize bir kıyafet armağan edebilirsiniz.

Yetim Kıyafet hisse bedeli 750 TL’dir.

Yetim Kıyafet bedeli 1.500 TL’dir.

Yetimleri, karnı doyurulması gereken çocuklar değil, üzerimizde hakları olduğunu bilerek destekliyoruz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bir hadisinde şöyle buyurmuştur: “Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” Biliyoruz ki iyilik çığ gibi büyür. Zaman yok, gelin birlikte yetimler için harekete geç

Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim